O mne

Svadobný fotograf Roman Pavluv - Prešov, Košice

Už ako dieťa som fotil všetko naokolo – východ slnka, rodinné posedenia alebo sestru práve vychádzajúcu z kúpeľne. Fascinoval ma ten pocit, že zachytávam niečo jedinečné, čo sa už nikdy nezopakuje.

Prešiel som si klasickou cestou: od kompaktov s nízkym rozlíšením, cez mobil s instagramovými filtrami, až k „dospeláckemu“ fotoaparátu. Ale jedno sa nikdy nezmenilo: túžba zachytiť podstatu momentu.

Dnes fotím svadby. Zachytávam zamilované páry pri západe slnka, úsmev ženícha pred oltárom a tanečné kreácie hostí v pokročilých večerných hodinách. Najdôležitejšie pre mňa je preniesť do fotografií emócie a čaro okamihu.

Samozrejme, nová technika ma vždy poteší, ale aby som parafrázoval môj obľúbený film Vrana: „Senzor zhorí, uzávierka odíde, ale skutočná fotka je navždy.“ Pamätajte na to, keď si budete vyberať fotografa.

Keď nefotím, hrám na gitare v metalovej kapele a sledujem novinky zo sveta fotografie, hudby a technológií. Ale najradšej trávim čas s manželkou a dvoma deťmi – na prechádzkach, pri hrách alebo len tak pri rozprávaní sa.

Preskúmajte moje portfólio a zistite, či som ten pravý aj pre vás. Ponúkam profesionálny a individuálny prístup, pretože fotenie je pre mňa vášeň. Teším sa na to, až sa spoznáme!