O mne

Svadobný fotograf Roman Pavluv - Prešov, Košice

Čo človeka prinúti vziať do rúk fotoaparát a začať fotiť? Kedy prichádza ten prvý moment, pri ktorom si uvedomí, že to je niečo, čo ho napĺňa? Pre mňa to bola kľukatá cesta, plná rôznych odbočiek, ktorá začala ešte v útlom veku pri fotení s kompaktným fotoaparátom na film. Či už sa jednalo o zachytenie východu slnka, rodinného stretnutia alebo náhodného portrétu svojej sestry vychádzajúcej z kúpeľne, vždy som sa vracal k jedinému konceptu – moment. Udalosť v čase, ktorá sa deje tu a teraz a vďaka fotoaparátu dokáže byť zmrazená na veky. Alebo aspoň dokým fungujú pevné disky a cloudové úložiská.

Prešiel som si azda klasickou evolúciou každého fotografa – kompaktné fotoaparáty so smiešným rozlíšením, mobilný telefón a instagramové filtre a nakoniec naozajstný fotoaparát pre “veľkých”. No ten základ zachytenia momentu som v sebe niesol po celý čas. A snažím sa ho aplikovať aj v mojej profesionálnej tvorbe. Či sa jedná o fotenie mladomanželov v prostredí krásnej krajinky, ktorá je maľovaná svetlom ako keby to robil samotný Rembrandt, o fotenie úsmevu ženícha čakajúceho pred oltárom na nevestu alebo o fotenie hostí, ktorí v pokročilých hodinách predstavujú svoje tanečné kreácie.

Čaro momentu a emócia, ktorú zachytím je to, čo mi prináša najväčšiu radosť. Niekedy to býva aj nový objektív, ale to len na chvíľku. Dovolím si parafrázovať môj obľúbený film Vrana: “Senzor zhorí, uzávierka odíde, ale skutočná fotka je navždy.” Na to myslite aj pri výbere fotografa.

V súkromí sa rád venujem hraniu na gitare, tvorbe hudby s kapelou a rád hltám všetky informácie spojené s fotografiou, digitálnou grafikou a technológiami. Najviac času ale trávim s mojou manželkou a synom, buď pri prechádzkach v prírode a po meste, hraní stolových hier (alebo len tak, s autíčkami) a obyčajnom rozprávaní sa.

Budem veľmi rád, ak si prezriete moje portfólio a ešte radšej, ak sa so mnou rozhodnete nadviazať spoluprácu. Môžete odo mňa očakávať jedine profesionálny a individuálny prístup vychádzajúci z toho, že ma fotenie baví. Teším sa na to, až sa spoznáme!